Aktualności

2017-12-19 - Zaproszenie do udziału w konferencji / Invitation to the participation in the conference

W dniach 9-12 lipca 2018 r. w Śląskim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się konferencja pt. "Paradygmat semiotyczny dla kultury i natury – transdyscyplinarne studia w zakresie cybernetyki uczenia się, adaptacji, rozumienia i wiedzy”. / During the days from July 9th to 12th, 2018 in The Silesian Botanical Garden the conference will be held under the title: Ecosemiotic Paradigm for Nature and Culture: Transdisciplinary Explorations in the Cybernetics of Learning, Adapting, Understanding & Knowing.

 

Organizatorem konferencji obok Śląskiego Ogrodu Botanicznego jest Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, PAN Ogród Botaniczny – CZRB w Powsinie we współpracy i pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk oraz Międzynarodowym Instytutem Komunikologii ze Stanów Zjednoczonych. / The organizers of this conference apart from the Silesian Botanial Carden are The Adam Mickiewicz University in Poznań, The PAS Botanical Garden: CBDC in Powsin, Poland, in cooperation and under the auspices The Polish Academy of Sciences, Poland & The International Communicology Institute, Washington, DC, USA.

 

Zapraszamy do zapoznania się z tematyką i zgłaszania abstraktów do 15 lutego 2018 r. Udział w konferencji można zgłaszać do 15 kwietnia 2018 r. / We encourage you to be acquainted with the thematic scope and to submit your abstracts until February 15, 2018. The desire to participate in the conference can be made until April 15, 2018.

 

Formularz zgłoszeniowy TUTAJ / Registration Form are HERE 

 

Wymagania dot. abstraktu TUTAJ / The demands pertaining to participation are HERE

 

 

PDF

 

[Dla tych z Państwa, którzy chcą dłużej pracować nad sformułowaniem swoich propozycji, zdecydowaliśmy się rozszerzyć ostateczne terminy zgłoszeń referatów i wniesienia opłat konferencyjnych / For those potential participants, who want to work more on the formulation of their proposals, we have decided to extend the dates for proposing their presentations and submitting the payments of their conference fees]

2017-12-15 - X Światowy Kongres Edukacyjny Ogrodów Botanicznych oraz Zjazd Ogrodów Botanicznych i Arboretów

Dyrektor Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego Pani Hanna Werblan-Jakubiec i Zespół Ogrodu Botanicznego

mają zaszczyt zaprosić Państwa na

X Światowy Kongres Edukacyjny Ogrodów Botanicznych

Bringing nature to the city. Celebrating of 200 anniversary of the University of Warsaw Botanic Garden”

oraz Zjazd Ogrodów Botanicznych i Arboretów
Warszawa, 9-14 września 2018 r.

 

KOMUNIKAT

  

więcej informacji: www.ogrod.uw.edu.pl/congress2018

2017-10-10 - Rada Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce laureatem nagrody Herbapol Esencja Natury 2017

      

 
10 października odbyła się po raz dziewiąty uroczysta gala wręczenia nagród Esencja Natury. Do grona liczącego już czterdziestu laureatów dołączyła Rada Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce w kategorii Natura i nauka. Nagrody przyznano również: Krystynie Czubównie w kategorii Natura i media, Marcie Dymek w kategorii Natura w mediach społecznościowych, Jerzemu Kryszakowi w kategorii Natura w sztuce oraz Piotrowi Suchenii w kategorii Natura w sporcie. W tym roku przyznano również nagrodę specjalną, którą otrzymał podróżnik, jeden z pionierów zwiedzania świata, Wojciech Dąbrowski.
 
 
 
 
 
 
Stowarzyszenie otrzymało nominację za praktyczne wypełnianie międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie czynnej ochrony przyrody ex situ, w tym Planu Strategicznego dla Różnorodności Biologicznej na lata 2011–2020, oraz w uznaniu za działania na rzecz środowiska naturalnego i krzewienie postaw ekologicznych. Za podejmowanie wspólnych badań związanych z programem działalności poszczególnych ogrodów, a zwłaszcza nad ochroną ex situ zagrożonych gatunków roślin w Polsce i na świecie oraz planowanie wspólnej strategii rozwoju.
  Pobierz obrazki  
 
 
 

         
 
Statuetkę w imieniu Zarządu Stowarzyszenia z rąk Jerzego Staraka, Członka Rady Nadzorczej i Evangelosa Evangelou, Prezesa Herbapol-Lublin S.A. odebrali: dr Grażyna Szymczak, Małgorzata Szymańczyk, Damian Matynia.
 
 
 
 

 

 
Galę, która odbyła się w restauracji Belvedere znajdującej się w Nowej Oranżerii w warszawskich Łazienkach, poprowadziła Ewa Wachowicz, laureatka Nagrody Specjalnej Esencja Natury 2015.
 
Więcej o konkursie i gali -> http://bit.ly/2ytGSD3

 

2017-09-18 - ZJAZD ROBiA - komunikat II

uprzejmie prosimy o zapoznanie się z drugim komunikatem oraz regulaminem XLVII Zjazdu Ogrodów Botanicznych

2017-09-16 - Dzień Otwarty Kolekcji Żurawek

2017-07-13 - Raport o stanie roślin na świecie 2017

Znalezione obrazy dla zapytania plant state 2017

Brytyjska instytucja Royal Botanic Gardens, Kew ogłosiła publikację raportu State of the World’s Plants 2017 zawierającego zarówno omówienie nowo odkrytych roślin jak i kluczowych czynników zagrażających poszczególnym gatunkom. Raport można pobrać ze strony: https://stateoftheworldsplants.com/

 

2017-06-26 - Global Tree Search

Czy wiecie ile jest gatunków drzew obecnie znanych nauce? Dzięki GlobalTreeSearch znamy już odpowiedź - 60 065 gatunków!!! Więcej szczegółów dowiecie się z udostępnionego artykułu Journal of Sustainable Forestry:

GlobalTreeSearch: The first complete global database of tree species and country distributions

2017-06-12 - XLVII Zjazd Ogrodów Botanicznych - wkrótce mija termin zgłoszeń!!!

Szanowni Państwo uprzejmie przypominamy, że zgłoszenie uczestnictwa w XLVII Zjeździe Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce należy dokonać najpóźniej do 15.06.2017 

2017-05-12 - XLVII Zjazd Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce

Geopark Kielce z ogromną przyjemnością informuje, iż rozpoczęła się procedura rejestracji uczestników XLVII Zjazdu Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce. Tegoroczny Zjazd odbędzie się w dniach 18 - 21 września 2017 r. w Kielcach.

Poniżej link do strony Geoparku Kielce zawierającej wszystkie niezbędne informacje organizacyjne oraz formularz rejestracyjny:

 

 http://geopark-kielce.pl/ogrodbotaniczny/xlvii-zjazd-ogrodow/

  

Kolejne informacje dotyczące Zjazdu będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej Geoparku Kielce oraz na stronie ROBIA.

 

W razie jakichkolwiek pytań, służymy pomocą pod numerem telefonu: 530 042 838.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Zjeździe i odwiedzenia Kielc.

 

 

Dyrektor Geoparku Kielce Pani Elżbieta Czajkowska i Zespół Ogrodu Botanicznego w Kielcach

2017-03-29 - EuroGard 2018

VIII Europejski Kongres Ogrodów Botanicznych będzie miał miejsce w Lizbonie (Portugalia) w dniach od 7-11 maja 2018. Spotkanie odbędzie się pod hasłem: "Botanic Gardens, People and Plants for a Sustainable World"

Pragniemy poinformować, że uruchomiono już stronę konferencyjną tego wydarzenia: http://www.eurogard2018.org/