Kalendarz

2022-04-12 - 23rd World Orchid Conference

Kolejny, już 23. Światowy Kongres Orchidei (World Orchid Conference) odbędzie się tym razem w Taichung na Taiwanie w roku 2022.

2021-02-07 - Global Botanic Gardens Congress

Następny Światowy Kongres Ogrodów Botanicznych odbędzie się w Melbourne w Australii w dniach 7-11 lutego 2021 r. Więcej informacji już wkrótce. 

2020-10-23 - Konferencja ogrody botaniczne i historyczne

Ogrody botaniczne i historyczne - Lizbona - 2020 r. Więcej informacji wkrótce.

2020-06-23 - IUCN World Conservation Congress

IUCN World Conservation Congress - Marsylia - czerwiec 2020 r. Więcej informacji wkrótce.

2020-05-23 - PlantaEuropa

PlantaEuropa - Paryż (Francja) 11-15 maj 2020 r. Więcej informacji pod linkiem: 

https://9thplantaeuropa.sciencesconf.org/

2019-12-14 - Botaniczna Piątka - edycja świąteczna

Zapraszamy na bieg i nordicwalking na dystansie 5 km po Ogrodzie Botanicznym w Powsinie z okazji Świąt. Wydarzenie odbędzie się 14 lub 21 grudnia. Organizatorami są PAN Ogród Botaniczny w Posinie we współpracy z Botaniczną Piątką.

2019-12-08 - Świąteczne inspiracje

Zapraszamy na świąteczne spotkanie na terenie Ogrodu Botanicznego w Powsinie. W ramach spotkanie kiermasz świąteczny, teatrzyk o tematyce przyrodniczo - świątecznej, warsztaty oraz konkursy. Organizatorem imprezy jest PAN Ogród Botaniczny w Powsinie.

2019-12-06 - Wystawa "Rośliny w tradycji świąt Bożego Narodzenia"

Od 6 do 15 grudnia br. w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi odbędzie się wystawa "Rośliny w tradycji świąt Bożego Narodzenia". Wystawa poświęcona będzie roślinom tworzącym wyjątkowy i niepowtarzalny klimat świąt Bożego Narodzenia. Podczas wystawy zaprezentowane zostaną różne gatunki drzew iglastych, roślin będących składnikami świątecznych potraw oraz stroików wykonanych z naturalnych komponentów. Wystawie towarzyszyć będą warsztaty oraz prelekcje. Organizatorem jest Ogród Botanicznym w Łodzi - Wydział Zarządu Zieleni Miejskiej.

2019-12-01 - Dzień Zimy

Obchody święta Zimy odbędą się pierwszego dnia kalendarzowej zimy 1 grudnia br. w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Przesłaniem święta będzie zwrócenie uwagi uczestników na postępujące zmiany klimatu, wynikające nierzadko z decyzji podejmowanych przez każdego człowieka w codziennym życiu. Pokazane zostaną skutki nieprzemyślanych działań (zanieczyszczenie gleb, wody i powietrza) oraz możliwości ich ograniczenia. Dodatkowo ważnym aspektem dnia będzie Kiermasz Świąteczny, promujący naturalne i ręcznie robione ozdoby, stroiki, przetwory czy wypieki bożonarodzeniowe. Kiermasz promować będzie małych, lokalnych twórców, w alternatywie do komercyjnych produktów tego typu. Organizatorem obchodów jest Pracowania Śląskiego Kalendarza Ekologicznego Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.

2019-11-08 - Wystawa Storczyków

9 - dniowa wystawa od 8 do 17 listopada w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi, prezentująca różnorodność storczyków. Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie ok. 150 gatunków storczyków, a pracownicy Ogrodu Botanicznego oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków przeprowadzą warsztaty oraz prelekcje na temat uprawy i pielęgnacji tych roślin w warunkach domowych. Organizatorami są Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi i Polskie Towarzystwo Miłośników Storczyków.