Kalendarz

2019-04-26 - Konkurs wiedzy o lesie

Konkurs Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu jest kierowany do uczniów klas VI i VII powiatu raciborskiego, a data konkursu została celowo wyznaczona w okolicy Dnia Ziemi, by włączyć się w jego obchody.

2019-04-25 - Wystawa tulipanów w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Na przełomie kwietnia i maja 2019 zapraszamy na wystawę plenerową, prezentującą około 60000 tulipanów w ponad 50 odmianach. Tulipany posadzone zostały na kolistych rabatach. Wystawa co roku przyciąga do Ogrodu kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających.

2019-04-25 - Dzień Ziemi w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie

Impreza edukacyjna kierowana do dzieci i młodzieży, wpisuje się w obchody światowego oraz ogólnopolskiego Dnia Ziemi. Imprezie towarzyszą takie wydarzenia jak finał akcji zdobywania odznaki „Honorowego Opiekuna Miejsc Przyrodniczo-Cennych Gołuchowa”, rajd „Pod drzewami”. wspólne sadzenie drzewa na terenie parku-arboretum, a także zwiedzanie obiektów muzealnych i Pokazowej Zagrody Zwierząt.

2019-04-14 - Wystawa ciemierników w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego Arboretum Wojsławice

Zwiedzanie części Arboretum z rabatami pokazowymi. Spacer z przewodnikiem „Prezentacja kolekcji ciemierników”. Koncert z cyklu „Muzyka w Ogrodzie. Mieksce: Arboretum Wojsławice

2019-04-14 - Otwarcie po zimowej przerwie Ogrodu Botanicznego w Lublinie

W kwietniu rozpoczyna się nowy sezon w Ogrodzie – będzie on udostępniony dla zwiedzających codziennie do 31.10.2019 r. Otwarciu Ogrodu będzie towarzyszyła wystawa „Od Kluka do klucza i z powrotem... Artystyczne, naukowe i fotograficzne impresje na temat wybranych gatunków mszaków i roślin naczyniowych Roztocza”

2019-04-14 - V Turniej Łuczniczy o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Zawody rozgrywane w kilku kategoriach da wszystkich zainteresowanych łuczników z terenu całej Polski

2019-04-14 - Warsztat cięcia róż wielkokwiatowych w PAN Ogrodzie Botaniczym - CZRB w Powsinie

Pod okiem kuratora Narodowej Kolekcji Odmian Uprawnych Róż uczestnicy najpierw w teorii, potem w praktyce zgłębią tajniki cięcia róż wielkokwiatowych - godz. 10.00. Wydarzenie na zapisy - liczba miejsc ograniczona.

 

Miejsce:  PAN Ogród Botaniczny - CZRB w Powsinie

2019-04-14 - Spacer po wcześniej kwitnących azaliach w PAN Ogrodzie Botaniczym - CZRB w Powsinie

Edukacyjny spacer z przewodnikiem - kuratorem kolekcji w PAN Ogrodzie Botaniczym - CZRB w Powsinie, który zaprezentuje wcześnie kwitnące odmiany azalii - godz. 13.00

2019-04-14 - Spacer po wcześniej kwitnących magnoliach w PAN Ogrodzie Botaniczym - CZRB w Powsinie

Edukacyjny spacer z przewodnikiem - kuratorem kolekcji w PAN Ogrodzie Botanicznym - CZRB w Powsinie, który zaprezentuje wcześnie kwitnące odmiany magnolii - godz. 11.00

2019-04-13 - Kiermasz wiosenno-japoński

W przedświąteczny weekend w PAN Ogrodzie Botanicznym odbędzie się kiermasz rękodzieła świątecznego, ja i japońskiego w nawiązaniu do obchodzonego Miesiąca Japońskiego. Będzie można również zakupić sadzonki do przydomowych ogrodów: byliny, krzewy i drzewka. A także naturalne i ekologiczne przysmaki na świąteczne stoły.

 

PAN Ogród Botaniczny - CZRB w Powsinie