KONFERENCJA 2020

50. Zjazd Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce

z konferencją naukową

Badania i Ochrona Różnorodności Roślin w Świetle Celów GSPC 2020

w Dobie Globalnych Zmian Klimatycznych

 

Bydgoszcz 16 - 18 września 2020 r.

 

 

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy

 

rok 2020 jest szczególny dla bydgoskich ogrodów botanicznych, świętujemy bowiem okrągłe rocznice powołania naszych placówek: Ogród Botaniczny UKW istnieje już 90 lat, Ogród Botaniczny IHAR - 70 lat, a Ogród Botaniczny LPKiW - 40 lat. W tym wyjątkowym roku chcieliśmy zaprosić Państwa do wyjątkowego miasta - Bydgoszczy, które jako jedyne w Polsce mieści aż trzy ogrody. Zaplanowaliśmy dla Państwa atrakcyjny program Zjazdu, na konferencję zaprosiliśmy znamienitych Gości. Wszystko jest przygotowane!

 

Niestety, ze względu na stan zagrożenia epidemicznego, na razie nie możemy planować dalszych działań. Jesteśmy pełni nadziei, że Zjazd uda się zorganizować, jeśli nie w planowanym terminie, to w poźniejszym czasie. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi na stronie informacjami, szczególnie programem konferencji i do planowania prezentacji i wystąpień. Natomiast tymczasowo zawieszamy działania organizacyjne - nie otwieramy rejestracji uczestników i nie przyjmujemy wpłat

 

Kiedy sytuacja zdrowotna w naszym kraju unormuje się, natychmiast wrócimy do organizowania naszego spotkania i poinformujemy o tym zarówno na stronie, jak i w drugim komunikacie, który będziemy rozsyłać drogą elektroniczną.

 

Do zobaczenia w Bydgoszczy!

 

organizatorzy:

Rada Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkego w Bydgoszczy

Ogród Botaniczny Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowego Instytutu            Badawczego

Ogród Botaniczny Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku ”Myślęcinek” Sp. z o.o. w Bydgoszczy