Kalendarz

2021-09-12 - X Międzynarodowy Festiwal Derenia w Arboretum Bolestraszyce

Serdecznie zachęcamy do udziału w imprezie plenerowej pt. X Międzynarodowy Festiwal Derenia w Arboretum Bolestraszyce, która odbędzie się w dniu 12 września 2021 r.

 

Festiwal umożliwia popularyzację wiedzy o dereniu jadalnym (Cornus mas) oraz o starych odmianach jabłoni. W programie imprezy przewidziana jest degustacja produktów tradycyjnych i regionalnych, sprzedaż sadzonek derenia jadalnego i innych rośłin, zwiedzanie kolekcji historycznych odmian jabłoni oraz kolekcji derenia jadalnego, konferencja naukowa, warsztaty kulinarne oraz koncert plenerowy.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „X MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL DERENIA ARBORETUM BOLESTRASZYCE 12 WRZEŚNIA 2021, godz. 10:00 w programie: konferencja naukowa, sprzedaż produktów tradycyjnych regionalnych, sprzedaż sadzonek roślin, zwiedzanie kolekcji pomologicznej, warsztaty kulinarne, koncert plenerowy. PROCARPATHIA ..... DERENIA PODKARPACKIE Podkarpackie TVP3 RZESZÓW ÛEWROCEAWIU RZESZOW”

2021-06-17 - 50. Zjazd Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce z konferencją naukową Badania i Ochrona Różnorodności Roślin w Świetle Celów GSPC 2020 w Dobie Globalnych Zmian Klimatycznych

Zapraszamy na 50. Zjazd Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce z konferencją naukową Badania i Ochrona Różnorodności Roślin w Świetle Celów GSPC 2020 w Dobie Globalnych Zmian Klimatycznych. Więcej informacji pod linkiem

2021-01-07 - IUCN World Conservation Congress

IUCN World Conservation Congress - Marsylia - 7-15 stycznia 2021 r. Więcej informacji pod linkiem https://www.iucncongress2020.org/

2020-10-21 - Kórnickie Dni Nauki 2020
W ramach Kórnickich Dni Nauki przygotowano serię filmów edukacyjnych. Zapraszamy do obejrzenia pierwszego z nich zatytułowanego "Jak WIĄZać GRABa z BUKiem" czyli o tym jak rozpoznawać te trzy krajowe gatunki drzew opowiada pani Kinga Nowak, kierownik Arboretum Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku
2020-10-12 - 1st International Congress of Historical Botanic Gardens

I Międzynarodowy Kongres Historycznych Ogrodów Botanicznych odbędzie się w Lizbonie w dniach 12-13 października 2020 r. Więcej informacji pod linkiem: https://historicalbotanicgardenscongress.org/

2020-03-06 - Walne Zgromadzenie Członków

Najbliższe posiedzenie Walnego Zgromadzenia Członków planowane jest 19. czerwca br. w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie. Szczegóły wkrótce.

2019-12-14 - Botaniczna Piątka - edycja świąteczna

Zapraszamy na bieg i nordicwalking na dystansie 5 km po Ogrodzie Botanicznym w Powsinie z okazji Świąt. Wydarzenie odbędzie się 14 lub 21 grudnia. Organizatorami są PAN Ogród Botaniczny w Posinie we współpracy z Botaniczną Piątką.

2019-12-08 - Świąteczne inspiracje

Zapraszamy na świąteczne spotkanie na terenie Ogrodu Botanicznego w Powsinie. W ramach spotkanie kiermasz świąteczny, teatrzyk o tematyce przyrodniczo - świątecznej, warsztaty oraz konkursy. Organizatorem imprezy jest PAN Ogród Botaniczny w Powsinie.

2019-12-06 - Wystawa "Rośliny w tradycji świąt Bożego Narodzenia"

Od 6 do 15 grudnia br. w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi odbędzie się wystawa "Rośliny w tradycji świąt Bożego Narodzenia". Wystawa poświęcona będzie roślinom tworzącym wyjątkowy i niepowtarzalny klimat świąt Bożego Narodzenia. Podczas wystawy zaprezentowane zostaną różne gatunki drzew iglastych, roślin będących składnikami świątecznych potraw oraz stroików wykonanych z naturalnych komponentów. Wystawie towarzyszyć będą warsztaty oraz prelekcje. Organizatorem jest Ogród Botanicznym w Łodzi - Wydział Zarządu Zieleni Miejskiej.

2019-12-01 - Dzień Zimy

Obchody święta Zimy odbędą się pierwszego dnia kalendarzowej zimy 1 grudnia br. w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Przesłaniem święta będzie zwrócenie uwagi uczestników na postępujące zmiany klimatu, wynikające nierzadko z decyzji podejmowanych przez każdego człowieka w codziennym życiu. Pokazane zostaną skutki nieprzemyślanych działań (zanieczyszczenie gleb, wody i powietrza) oraz możliwości ich ograniczenia. Dodatkowo ważnym aspektem dnia będzie Kiermasz Świąteczny, promujący naturalne i ręcznie robione ozdoby, stroiki, przetwory czy wypieki bożonarodzeniowe. Kiermasz promować będzie małych, lokalnych twórców, w alternatywie do komercyjnych produktów tego typu. Organizatorem obchodów jest Pracowania Śląskiego Kalendarza Ekologicznego Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.