Kalendarz

2019-04-14 - Otwarcie po zimowej przerwie Ogrodu Botanicznego w Lublinie

W kwietniu rozpoczyna się nowy sezon w Ogrodzie – będzie on udostępniony dla zwiedzających codziennie do 31.10.2019 r. Otwarciu Ogrodu będzie towarzyszyła wystawa „Od Kluka do klucza i z powrotem... Artystyczne, naukowe i fotograficzne impresje na temat wybranych gatunków mszaków i roślin naczyniowych Roztocza”

2019-04-14 - V Turniej Łuczniczy o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Zawody rozgrywane w kilku kategoriach da wszystkich zainteresowanych łuczników z terenu całej Polski

2019-04-14 - Warsztat cięcia róż wielkokwiatowych w PAN Ogrodzie Botaniczym - CZRB w Powsinie

Pod okiem kuratora Narodowej Kolekcji Odmian Uprawnych Róż uczestnicy najpierw w teorii, potem w praktyce zgłębią tajniki cięcia róż wielkokwiatowych - godz. 10.00. Wydarzenie na zapisy - liczba miejsc ograniczona.

 

Miejsce:  PAN Ogród Botaniczny - CZRB w Powsinie

2019-04-14 - Spacer po wcześniej kwitnących azaliach w PAN Ogrodzie Botaniczym - CZRB w Powsinie

Edukacyjny spacer z przewodnikiem - kuratorem kolekcji w PAN Ogrodzie Botaniczym - CZRB w Powsinie, który zaprezentuje wcześnie kwitnące odmiany azalii - godz. 13.00

2019-04-14 - Spacer po wcześniej kwitnących magnoliach w PAN Ogrodzie Botaniczym - CZRB w Powsinie

Edukacyjny spacer z przewodnikiem - kuratorem kolekcji w PAN Ogrodzie Botanicznym - CZRB w Powsinie, który zaprezentuje wcześnie kwitnące odmiany magnolii - godz. 11.00

2019-04-13 - Kiermasz wiosenno-japoński

W przedświąteczny weekend w PAN Ogrodzie Botanicznym odbędzie się kiermasz rękodzieła świątecznego, ja i japońskiego w nawiązaniu do obchodzonego Miesiąca Japońskiego. Będzie można również zakupić sadzonki do przydomowych ogrodów: byliny, krzewy i drzewka. A także naturalne i ekologiczne przysmaki na świąteczne stoły.

 

PAN Ogród Botaniczny - CZRB w Powsinie

2019-04-12 - Rośliny biblijne i tradycje wielkanocne w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Na wystawie (12-28 kwietnia) zostaną zaprezentowane najważniejsze rośliny Ziemi Świętej oraz rośliny rodzime związane z tradycjami wielkanocnymi. Świąteczną atmosferę będzie można poczuć dzięki ekspozycji pisanek i wyrobów rękodzielniczych o tematyce świątecznej. Dodatkową atrakcją będzie kiermasz świąteczny oraz porady ogrodnicze.

2019-04-07 - Wiosenny kiermasz ogrodniczy i porady specjalistów

Wiosenny kiermasz ogrodniczy, porady specjalistów, spacer szlakiem obiektów historycznyc oraz gawęda o historii Ogrodu Botanicznego i ludziach, którzy ją tworzyli odbędą się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego

2019-04-07 - Wernisaż wystawy malarskiej i rzeźby Józefa Wilkonia

Józef Wilkoń to znany na całym świecie znakomity ilustrator, malarz, rzeźbiarz, twórca plakatów i scenografii teatralnych, a także pisarz i edukator niezmiernie ceniony w wielu krajach Dalekiego Wschodu, w tym  w Japonii. Książki z ilustracjami Wilkonia wydano niemal we wszystkich krajach Europy, w obu Amerykach, w Azji i Afryce. Dwadzieścia woluminów ukazało się w Japonii, gdzie w kilku muzeach pokazywanych jest w sumie pół tysiąca dzieł Wilkonia.


Jego przygoda z Japonią rozpoczęła się w końcu lat 80. ubiegłego wieku, gdy mer miasta Oshima założył muzeum ilustracji książkowej i do osobnego pawilonu polskiego artysty zakupił kilkaset jego prac. W sumie ok. 400  prac Wilkonia eksponowanych jest w japońskich muzeach:  w Museum of Picture Books w Oshima, Chihiro Art Museum w Azumino i w Koruisaua. Wernisaż ten będzie niewątpliwie spotkaniem z wielką sztuką i wielkim człowiekiem, który o swojej sztuce  potrafi tak opowiadać, że wciągnie każdego słuchacza.

 

Organizator: PAN Ogród Botaniczny CZRB w Powsinie we współpracy z Kolonią Artystyczną

2019-04-07 - Międzynarodowy Dzień Ptaków

Głównym tematem przewodnim święta będą ptaki, ich budowa, zwyczaje, miejsca występowania a także ewolucja. W trakcie obchodów postaramy się dowiedzieć  jak  zmieniały się te zwierzęta na przestrzeni dziejów. Dodatkowo odbędzie się seminarium prowadzone przez ornitologów oraz akcja edukacyjno-ekologiczna, której celem jest stworzenie większej bazy lęgowej dla ptaków poprzez przekazanie uczestnikom święta budek lęgowych.