Kalendarz

2019-03-03 - Bieg Twardziela

To ósma już edycja biegu przez las Arboretum Bramy Morawskiej. Trasa biegnie przez pagórkowaty i leśny teren, a do biegu może się zapisać każdy chętny. Bieg rozpocznie się o godzinie 11:00, a zakończenie planowane jest na 12:30. Tegoroczną nowością jest dołączenie do Biegu Twardziela Biegu Żołnierzy Wyklętych, który rozpocznie się o godzinie 10:00 i jego trasa wynosi niespełna 2km. Dla części uczestników może posłużyć jako rozgrzewka, ale może być równie dobrze biegiem docelowym.

2018-10-25 - Posiedzenie Europejskiego Konsorcjum Ogrodów Botanicznych (EBGC)

Jesienne posiedzenie Europejskiego Konsorcjum Ogrodów Botanicznych (EBGC) odbędzie się w dniach 25-26 października b.r. w Trydencie (Włochy).

2018-09-18 - Konferencja Naukowa - Charakterystyka Zasobów Genowych dla Hodowli Roślin

Do udziału w konferencji naukowej "Charakterystyka Zasobów Genowych dla Hodowli Roślin", która odbedzie się w dniach 18-21.09.2018 r. w Karpaczu, zachęcamy wszystkich zainteresowanych tematyką dotyczącą gromadzenia i ochrony oraz wykorzystania i badania różnorodności biologicznej zgromadzonej w roślinnych bankach genów. Aktualne informacje można uzyskać pod adresem internetowym: http://www.ihar.edu.pl/karpacz.php

2018-09-09 - X Światowy Kongres Edukacyjny Ogrodów Botanicznych oraz Zjazd Ogrodów Botanicznych i Arboretów

X Międzynarodowy Kongres Edukacyjny Ogrodów Botanicznych zaplanowano w dniach 9-14 września 2018 r. w Polsce. Kongres odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego podczas obchodów 200-lecia utworzenia Ogrodu.

 

W ramach kongresu przewidziany jest także Zjazd Ogrodów Botanicznych i Arboretów, w szczególności specjalna dwudniowa sesja w języku polskim dotycząca działań edukacyjnych polskich ogrodów botanicznych oraz obchodów 200-lecia założenia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego, która odbędzie się w dniach 13-14 września.

 

Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na stronie kongresu: http://www.garden.uw.edu.pl/congress2018

 

Zdjęcie działu pierwszego

2018-09-06 - Zieleń to życie

My również tam będziemy. Zapraszamy na nasze stoisko (hala: H1, stoisko: 1.65)

 

odwiedz nas

2018-09-02 - Targi spoga-gafa 2018

Swiatowe targi  spoga+gafa 2018 odbywaja sie w dniach od 02. do 04. wrzesnia 2018 roku w Kolonii  i  sa  kluczowym  czynnikiem  dla  swiatowej  sceny  w  branzy  ogrodniczej

 


Dalsze informacje moga Panstwo znalezc bezposrednio na stronie targow: www.spogagafa.com

2018-08-28 - Conference of the Global Partnership for Plant Conservation

Konferencja Światowego Partnerstwa na Rzecz Ochrony Roślin odbędzie się w Republice Południowej Afryki w dniach 28-30 sierpnia 2018 r. Konferencja zgromadzi naukowców zajmujących się ochroną roślin i praktyków z całego świata w celu rozważenia przyszłości ochrony roślin, a także w szczególności w celu opracowania pomysłów na globalną strategię ochrony roślin na okres po roku 2020. Więcej informacji pod linkiem.

2018-07-09 - Konferencja ekosemiotyczna

W dniach 9-12 lipca 2018 r. w Śląskim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się konferencja pt. "Paradygmat semiotyczny dla kultury i natury – transdyscyplinarne studia w zakresie cybernetyki uczenia się, adaptacji, rozumienia i wiedzy”. / During the days from July 9th to 12th, 2018 in The Silesian Botanical Garden the conference will be held under the title: Ecosemiotic Paradigm for Nature and Culture: Transdisciplinary Explorations in the Cybernetics of Learning, Adapting, Understanding & Knowing.

 

Organizatorem konferencji obok Śląskiego Ogrodu Botanicznego jest Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, PAN Ogród Botaniczny – CZRB w Powsinie we współpracy i pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk oraz Międzynarodowym Instytutem Komunikologii ze Stanów Zjednoczonych. / The organizers of this conference apart from the Silesian Botanial Carden are The Adam Mickiewicz University in Poznań, The PAS Botanical Garden: CBDC in Powsin, Poland, in cooperation and under the auspices The Polish Academy of Sciences, Poland & The International Communicology Institute, Washington, DC, USA.

 

Zapraszamy do zapoznania się z tematyką i zgłaszania abstraktów do 15 lutego 2018 r. Udział w konferencji można zgłaszać do 15 kwietnia 2018 r. / We encourage you to be acquainted with the thematic scope and to submit your abstracts until February 15, 2018. The desire to participate in the conference can be made until April 15, 2018.

 

 

Formularz zgłoszeniowy TUTAJ / Registration Form are HERE

 

Wymagania dot. abstraktu TUTAJ / The demands pertaining to participation are HERE

 

 

PDF

 

 [Dla tych z Państwa, którzy chcą dłużej pracować nad sformułowaniem swoich propozycji, zdecydowaliśmy się rozszerzyć ostateczne terminy zgłoszeń referatów i wniesienia opłat konferencyjnych / For those potential participants, who want to work more on the formulation of their proposals, we have decided to extend the dates for proposing their presentations and submitting the payments of their conference fees]

2018-06-26 - XIII Walne Zgromadzenie Członków Rady Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce

XIII sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Członków Rady Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce zaplanowano na dzień 26 czerwca 2018 r. w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi. 

2018-05-07 - VIII Europejski Kongres Ogrodów Botanicznych (VIII EuroGard)

Ósmy Europejski Kongres Ogrodów Botanicznych odbędzie się w Lizbonie (Portugalia) w dniach od 7-11 maja 2018. Spotkanie odbedzie się pod hasłem: "Botanic Gardens, People and Plants for a Sustainable World"

 

więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: http://www.eurogard2018.org/