Kalendarz

2019-09-22 - "IX Festiwal Traw i Kwiatów Jesieni"

Zapraszamy na IX Festiwal Traw i Kwiatów Jesieni 22 września 2019. Wystawa traw ozdobnych - rabaty pokazowe, wraz z wykładem "Trawy i turzyce polecane do uprawy w Polsce", spacerem z przewodnikiem "Najpiękniejsze trawy, kiermaszem roślin ozdobnych i koncertem z cyklu "Muzyka w Ogrodzie". Organizatorem festiwalu jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego - Arboretum Wojsławice.

2019-09-22 - Plenerowy Koncert "Żegnaj"

Zapraszamy na plenerowy koncert "Żegnaj" na zakończenie lata 22 września br. w Arboretum i Zakładzie Fizjografii w Bolestraszycach. Organizatorem koncertu jest Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach.

2019-09-20 - Wystawa "Grzyby znane i mniej znane"

Od 20 do 22 września tego roku w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi odbędzie się wystawa "Grzyby znane i mniej znane". Na wystawie będzie można obejrzeć grzyby zebrane w podłódzkich lasach, podzielone na gatunki trujące, niejadalne i jadalne. Huby oraz grzyby wiosenne lub łatwo się rozkładające wystawiane będą w formie preparatów mokrych lub suszu. Każdy grzyb zaopatrzony będzie w etykietę z najważniejszymi informacjami potrzebnymi zbieraczom i miłośnikom grzybów. Prezentowane będą także porosty występujące w pobliskich lasach. Podczas wystawy będzie można zapoznać się z informacjami o znaczeniu grzybów w przyrodzie, zasadach prawidłowego zbierania  grzybów w lesie a przede wszystkim będzie można nauczyć się odróżniania grzybów trujących od podobnych do nich grzybów jadalnych. Organizatorem jest Ogród Botaniczny w Łodzi – Wydział Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi.

2019-09-20 - "Pożegnanie Lata w Botaniku"

20 października tego roku W grodzie Botanicznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędzie się "Pożegnanie Lata w Botaniku", w ramach Pożegnania zorganizowane będą stoiska i warsztaty o tematyce przyrodniczej oraz występy artystyczne. Organizatorem jest Ogród Botaniczny.

2019-09-15 - Dzień Geologii

Obchody święta Geologii odbędą się 15 września. Podczas obchodów nie zabraknie skamielin, historii paleontologicznych czy spotkań z geologami. Szczegółowo będzie opisana historia geologiczno - przemysłowa regionu i miasta Mikołów. Planowane są wycieczki do, lężących na terenie Ogrodu, kamieniołomów i wapienników. W tym dniu również odbędzie się zbiórka elektroodpadów. Organizatorem wydarzenia jest Pracownia Śląskiego Kalendarza Ekologicznego Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.

2019-07-27 - Botaniczna Piątka 2019!

„Botaniczna Piątka” – to cykl biegów i marszów na dystansie 5 km organizowany w polskich ogrodach botanicznych. Do tej pory „Botaniczną Piątkę” zorganizowano już w pięciu ogrodach botanicznych (Warszawa, Poznań, Mikołów, Łódź, Lublin). W skład cyklu wchodzą imprezy odbywające się w edycjach: wiosennej, letniej, jesiennej, świątecznej, nocnej i dziecięcej. Bieg ten po raz pierwszy z inicjatywy pana Marcina Stachowiaka został zorganizowany w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu w 2014 roku i od tego czasu cykl imprez cieszy się coraz większą popularnością i organizowany jest w nowych lokalizacjach pod patronatem Rady Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce. Kalendarium "Botanicznej Piątki" w roku 2019: 

 

 

więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem:

https://www.facebook.com/Botaniczna-Pi%C4%85tka-575757735962547/?ref=br_rs

2019-04-28 - Otwarcie sezonu 2019 w Ogrodzie Botanicznym w Kielcach

Impreza otwarcia sezonu 2019 w Ogrodzie Botanicznym w Kielcach. Dedykowana rodzinom z dziećmi. W ramach imprezy na terenie Ogrodu odbywać się będą wiosenne spacery po udostępnionej części Ogrodu, gry i zabawy dla dzieci, pokazy bukieciarstwa oraz kiermasz roślin. Na terenie Ogrodu znajdować się także będą mobilne punkty gastronomiczne. 

2019-04-28 - Ogólnopolski Kiermasz Roślin w Arboretum Wojsławice

w dniach 28.04 - 01.05 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego – Arboretum Wojsławice odbędzie się kiermasz drzew, krzewów i bylin ozdobnych 

2019-04-28 - W ogrodniczej podróży

Plenerowa wystawa fotografa natury Tomka Ciesielskiego. Miejsce: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego – Arboretum Wojsławice

2019-04-28 - Drzewa z epoki dinozaurów

Spacer z przewodnikiem – prezentacja kolekcji magnolii. Miejsce: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego – Arboretum Wojsławice