Kalendarz

2019-10-04 - Wystawa "Owoce, warzywa, kwiaty"

Od 4 do 6 października w łódzkim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się wystawa w tematyce "Owoce, warzywa, kwiaty". Podczas wystawy zostaną zaprezentowane owoce roślin dziko rosnących, roślin użytkowych oraz drzew i krzewów owocowych. Nie zabraknie także jesiennych kwiatów. Wśród eksponatów pojawią się również ciekawe i oryginalne owoce z drzew i krzewów rosnących na terenie Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Organizatorem jest Ogród Botaniczny w Łodzi - Wydział Zarządu Zieleni Miejskiej.

2019-09-29 - "Smak zapomnianych odmian jabłek"

29 września br. odbędzie się ekspozycja połączona z degustacją starych odmian jabłek, w tym dniu również odbędą się warstaty dla dzieci "Cuda z jabłek ", wykład "O dawnych odmianach jabłek", jarmark "Z jabłkiem w tle" i koncert z cyklu "Muzyka w Ogrodzie". Organizatorami tej imprezy są: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, oraz Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach.

2019-09-28 - "Święto Jesieni"

Zapraszamy na 28 - 29 września tego roku na "Święto Jesieni", czyli jesienny kiermasz roślin i produktów regionalnych, na którym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem i do tego rozdawane będą drobne upominki. Kiermasz będzie organizowany przez Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie.

2019-09-27 - Wystawa "Drzewa i krzewy w sztuce bonsai"

Od 27 do 29 września br. w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi odbędzie się wystawa o temacie "Drzewa i krzewy w sztuce bonsai". W trakcie trwania wystawy zaprezentowana zostanie kolekcja drzewek bonsai, pochodząca z prywatnych kolekcji Członków Polskiej Asocjacji Bonsai. Wystawie towarzyszyć będą pokazy formowania drzewek w stylu bonsai. Organizatorami są Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi i Polska Asocjacja Bonsai.

2019-09-22 - "IX Festiwal Traw i Kwiatów Jesieni"

Zapraszamy na IX Festiwal Traw i Kwiatów Jesieni 22 września 2019. Wystawa traw ozdobnych - rabaty pokazowe, wraz z wykładem "Trawy i turzyce polecane do uprawy w Polsce", spacerem z przewodnikiem "Najpiękniejsze trawy, kiermaszem roślin ozdobnych i koncertem z cyklu "Muzyka w Ogrodzie". Organizatorem festiwalu jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego - Arboretum Wojsławice.

2019-09-22 - Plenerowy Koncert "Żegnaj"

Zapraszamy na plenerowy koncert "Żegnaj" na zakończenie lata 22 września br. w Arboretum i Zakładzie Fizjografii w Bolestraszycach. Organizatorem koncertu jest Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach.

2019-09-20 - Wystawa "Grzyby znane i mniej znane"

Od 20 do 22 września tego roku w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi odbędzie się wystawa "Grzyby znane i mniej znane". Na wystawie będzie można obejrzeć grzyby zebrane w podłódzkich lasach, podzielone na gatunki trujące, niejadalne i jadalne. Huby oraz grzyby wiosenne lub łatwo się rozkładające wystawiane będą w formie preparatów mokrych lub suszu. Każdy grzyb zaopatrzony będzie w etykietę z najważniejszymi informacjami potrzebnymi zbieraczom i miłośnikom grzybów. Prezentowane będą także porosty występujące w pobliskich lasach. Podczas wystawy będzie można zapoznać się z informacjami o znaczeniu grzybów w przyrodzie, zasadach prawidłowego zbierania  grzybów w lesie a przede wszystkim będzie można nauczyć się odróżniania grzybów trujących od podobnych do nich grzybów jadalnych. Organizatorem jest Ogród Botaniczny w Łodzi – Wydział Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi.

2019-09-20 - "Pożegnanie Lata w Botaniku"

20 października tego roku W grodzie Botanicznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędzie się "Pożegnanie Lata w Botaniku", w ramach Pożegnania zorganizowane będą stoiska i warsztaty o tematyce przyrodniczej oraz występy artystyczne. Organizatorem jest Ogród Botaniczny.

2019-09-15 - Dzień Geologii

Obchody święta Geologii odbędą się 15 września. Podczas obchodów nie zabraknie skamielin, historii paleontologicznych czy spotkań z geologami. Szczegółowo będzie opisana historia geologiczno - przemysłowa regionu i miasta Mikołów. Planowane są wycieczki do, lężących na terenie Ogrodu, kamieniołomów i wapienników. W tym dniu również odbędzie się zbiórka elektroodpadów. Organizatorem wydarzenia jest Pracownia Śląskiego Kalendarza Ekologicznego Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.

2019-07-27 - Botaniczna Piątka 2019!

„Botaniczna Piątka” – to cykl biegów i marszów na dystansie 5 km organizowany w polskich ogrodach botanicznych. Do tej pory „Botaniczną Piątkę” zorganizowano już w pięciu ogrodach botanicznych (Warszawa, Poznań, Mikołów, Łódź, Lublin). W skład cyklu wchodzą imprezy odbywające się w edycjach: wiosennej, letniej, jesiennej, świątecznej, nocnej i dziecięcej. Bieg ten po raz pierwszy z inicjatywy pana Marcina Stachowiaka został zorganizowany w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu w 2014 roku i od tego czasu cykl imprez cieszy się coraz większą popularnością i organizowany jest w nowych lokalizacjach pod patronatem Rady Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce. Kalendarium "Botanicznej Piątki" w roku 2019: 

 

 

więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem:

https://www.facebook.com/Botaniczna-Pi%C4%85tka-575757735962547/?ref=br_rs