GRUZJA

GRUZJA

wyprawa do mitycznej Kolchidy

 

TERMIN: Na razie bardzo ogólny ale na pewno we wrześniu. Musimy uwzględnić termin zjazdu ROBiA w Kielcach. Będziemy rozpoznawać czy lepiej przed czy po zjeździe. Mile widziane podpowiedzi.

 

PROGRAM: (9 dni)

Dzień 1 Spotkanie na lotnisku w Katowicach, powitanie i poznanie. Omówienie wyjazdu, rozdanie biletów i programu wyjazdu. Nocny lot Katowice-Kutaisi.

 

Dzień 2 Transfer minibusem z lotniska do hostelu w centrum Kutaisi. Zakwaterowanie, krótki odpoczynek. Zwiedzanie Kutaisi i okolicy - Jaskinia Prometeusza z przepłynięciem podziemną rzeką, rezerwat Sataplia z lasem typu kolchidzkiego, jaskinią z zachowanymi tropami dinozaurów i zapierającą dech w piersiach platformą widokową. Nocleg w Kutaisi. Obiad w lokalu, kolacja w lokalu.

 

Dzień 3 Kanion Okatse. Trekking-górą i dołem kanionu (najnowsza atrakcja turystyczno-przyrodnicza Gruzji, niesamowite widoki i przyroda kanionu), przejazd do wodospadów Kinchkha- krótki trekking. Wieczorna gruzińska supra w dobrym lokalu. Nocleg w Kutaisi. Śniadanie w hostelu, obiadokolacja-gruzińska supra.

 

Dzień 4 Przejazd do Tbilisi po drodze skalne miasto Uplisciche, zwiedzanie ogrodu botanicznego w Tibilisi, Mccheta dawna stolica Gruzji na liście UNESCO, katedra Sveti Tshoveli z grobowcami gruzińskich królów (XI-XV wiek), zakwaterowanie w Tibilisi, wieczorne zwiedzanie miasta-wjazd kolejką na wzgórze z twierdzą Narikala, wizyta w tureckich łaźniach. Nocleg w Tibilisi. Śniadanie w hostelu, obiadokolacja w lokau.

 

Dzień 5 Przejazd do Sighnaghi. Miasto z niezwykle bogatą i ciekawą historią, nazywane gruzińską Toskanią. Zwiedzanie Dżwari, krótki trekking w okolicy Sagurami National Park. Następnie gruzińskie stepy i słone jezioro Kopatadze. Trekking po skalnym mieście David Garedża i po granicy Gruzińsko-Azerbejdżańskiej. Obiad w Udabno polskim pensjonacie. Zwiedzanie klasztoru Bodbe-tarasy, ogrody, miejsce pochówku Św. Nino-patronka Gruzji. Wieczorne zwiedzanie Signagi. Nocleg w Sighnaghi. Obiad wlokalu, kolacja w lokalu.

 

Dzień 6/7 Dla chętnych dwudniowa wyprawa z przewodnikiem na koniach w góry do Lagodekhi National Park (do Jeziora Czarnych Skał), powszechnie uważanego za najpiękniejszy PN w Gruzji-przez odwiedzających określany jako zjawiskowy. Zlokalizowany jest w głównym paśmie Wysokiego Kaukazu po granicy z Azerbejdżanem i Rosją (Dagestanem). Występuje w nim wiele ciekawych roślin i zwierząt (endemitów)-nocleg w górach w jednej z górskich stanic. Nie trzeba posiadać umiejętności jeździeckich, wystarczy po prostu nie bać się koni, które doskonale znają trasę i właściwie same, bez ingerencji jeźdźca poruszają się po szlaku. Po powrocie z gór nocleg z resztą grupy w Sighnaghi, wspólna kolacja. Śniadania w hostelu, obiadokolacje w hostelu. Dla grupy jadącej w góry suchy prowiant z napojami na 2 dni.

 

Dla pozostałych.
Dzień 6. Wyjazd do Lagodekhi pieszy trekking po Lagodekhi National Park (do Wysokich Wodospadów) Nocleg w Sighnaghi

 

Dzień 7. Wyjazd do Vashlowani National Park samochodami terenowymi, wizyta w siedzibie parku i spotkanie z pracownikami, następnie wyjazd samochodami terenowymi w mało dostępne miejsca parku, trekking po parku, lasy pistacjowe, wulkany błotne, przejazd do Dedoplistikaro, trekking w Kanionie Orłów z niezwykle bogatą dendroflorą, zwiedzanie fortecy Khornabuji. Nocleg w Sighnaghi, wspólna kolacja. 

 

Dzień 8. Wyjazd z Sighnaghi do Kutaisi, przejazd przez dolinę Alazani, która słynie z uprawy winorośli, zwiedzanie jednej z winiarni, degustacja win i ich zakupy w sklepie firmowym. Wieczorem wymiana waluty i ostatnia kolacja w lokalu w centrum Kutaisi. Nocleg w Kutaisi w tym samym miejscu co na początku. Śniadanie w hostelu, obiadokolacja wlokalu.

 

Dzień 9. Bardzo wcześnie rano transfer na lotnisko, wylot do Polski. Śniadanie w hostelu z kuchnią we własnym zakresie.

 

KOSZTY: Z podanym wyżej wyżywieniem to kwota w 2,3 tys. zł. W tej cenie będą również bilety lotnicze (przy założeniu, że bilet w obie strony 500 zł), noclegi-hostele, przewodnik-opiekun grupy, przejazdy. Koszty wycieczek tam gdzie nie da się dojechać busem i koszty biletów wstępu  300 zł. Chcielibyśmy tak to zorganizować, aby żywić się wspólnie. Mamy to już spraktykowane i w Gruzji dobrze się to sprawdza. Cały czas mamy tego samego busa i kierowcę tylko do naszej dyspozycji.

 

Grupa maksymalnie 15 osobowa. Wstępną chęć uczestnictwa w wyjeździe należy zgłosić do 28.02.2017 r. na poniżej podany telefon lub e-mail.

 

 

 

Telefon do kontaktu

Radosław Koniarz: 695 390 254 lub konia3@o2.pl

 

Tbilisi
Wysoki Kaukaz
Gruzińskie stepy
Jaskinia Prometeusza
Rezerwat Sataplia
Sighnaghi
Równina Alazani
Przed winiarnią