AKTUALNOŚCI

2022-01-18 - Zapytanie o cenę. Pergola

Zapraszamy do składania ofert do zapytania o cenę. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

2022-01-10 - zapytanie o cenę - drobny sprzęt laboratoryjny

Zapraszamy do składania ofert do zapytania o cenę. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

2021-12-06 - Grudniowe podróże po Sośniej Górze

2021-11-08 - Newsletter projektu SALUTE4CE
Zapraszamy do lektury piątego newslettera projektu SALUTE4CE. Znajdą w nim Państwo informacje na temat rezultatów działań pilotażowych w ramach Miejskiej Zielonej Akupunktury (Projekt dofinansowany ze środków programu Interreg Europa Środkowa). W Chorzowie udało się zamienić 4 zabetonowane miejsca w centrum miasta w zazielenione, przyjazne ludziom i przyrodzie.
Newsletter niestety nie jest dostępny w wersji polskojęzycznej, jednak chętnie odpowiemy na ewentualne pytania
Osoby chcące otrzymywać newsletter e-mailem, prosimy o kontakt pod adresem k.galej@sibg.org.pl
 
 
 
 
2021-11-02 - Miejska Zielona Akupunktura w praktyce - Turyn (SALUTE4CE)

W zeszłym tygodniu uczestniczyliśmy w spotkaniu partnerów projektu SALUTE4CE które odbyło się w Turynie we Włoszech. Po blisko 2 latach i kilku spotkaniach on-line, była to pierwsza okazja by spotkać się na żywo. W jego trakcie wzięliśmy udział w wizycie studyjnej w Alessandrii, podczas której zaprezentowano miejsca pilotażowe, gdzie zastosowano w praktyce miejską zieloną akupunkturę – wprowadzono zieleń w przestrzeni miejskiej celem poprawy m.in. warunków mikroklimatycznych, zwiększenia retencji wody i polepszenia jakości życia w mieście. W trakcie spotkania odbyła się również konferencja w formie hybrydowej, w której udział wzięli partnerzy projektu, przedstawiciele władz miasta, pracownicy Ogrodu Botanicznego w Alessandrii oraz mieszkańcy. Więcej informacji o projekcie SALUTE4CE, dofinansowanym ze środków programu Interreg Europa Środkowa, znajdą Państwo pod linkiem https://www.interreg-central.eu/Content.Node/SALUTE4CE.html

 

 

 

2021-10-26 - Jak zostać pszczelarzem?

2021-08-06 - zapytanie o cenę - binokular

Zapraszamy do składania ofert na zakup i dostawę binokularu. Zamówienie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Katowicach. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ. Wzór odpowiedzi dostępny jest TUTAJ.

2021-08-05 - zapytanie o cenę - nawodnienie

Zapraszamy do składania ofert na wykonanie nawodnienia w mini szklarni znajdującej się na tarenie Ogrodu. Zamówienie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Katowicach. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

2021-08-01 - Sierpniowe podróże po Sośniej Górze

2021-07-30 - Mikołów dla Klimatu
Niezmiernie cieszymy się, że nasz zespół, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie funkcjonowania ekosystemów oraz wykorzystania błękitnej i zielonej infrastruktury w celu poprawy jakości życia mieszkańców oraz funkcjonowania miast, aktywnie uczestniczy w rozwoju gminy Mikołów!
 
Udało się! Opracowany i napisany wspólnie z Mikołowem projekt „Mikołów dla Klimatu – wdrażanie inwestycji z zakresu błękitno-zielonej infrastruktury w mieście” otrzymał dofinansowanie z Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Środków Norweskich.
Powstanie wiele inwestycji, które istotnie wpłyną na jakość życia mieszkańców i gości naszego Ogrodu.
 
Szczegóły już wkrótce!
 
 
Ogród Żółty