AKTUALNOŚCI

2021-01-04 - Ferie w Ogrodzie

2020-12-30 - Plac zabaw nieczynny

UWAGA!

 

W okresie zimowym plac zabaw w Śląskim Ogrodzie Botanicznym będzie nieczynny do odwołania.

 

2020-12-04 - Grudniowe Podróże po Sośniej Górze

2020-11-09 - 11 listopada zapraszamy do Ogrodu

2020-11-09 - Złota polska jesień w Ogrodzie Zielonym

W minioną sobotę odbywało się na terenie Ogrodu Zielonego – Śląskich Kolekcji Siedliskowych sadzenie drzew przez członków Stowarzyszenia Golf Park Mikołów oraz Rotarian. Wszystko odbywało się bezpiecznie, z zachowaniem dystansu obowiązującego w trudnym czasie pandemii. Wszyscy uczestnicy pracowali z wielkim zapałem i zaangażowaniem. Prezydent klubu wyżywał się na koparce, przygotowując otwory pod sadzonki, natomiast burmistrz jako leśnik nie tylko udzielał porad jak sadzić drzewa, lecz również nieźle machał łopatą.

 

Zapał wynagrodziła przepiękna pogoda, gdzie po porannej mgle wyszło piękne słońce, które towarzyszyło naszym leśnikom do zakończenia akcji. W sumie golfiści i Rotarianie posadzili 180 drzew na terenie najmłodszej kolekcji Śląskiego Ogrodu Botanicznego – Śląskich Kolekcji Siedliskowych.

 

 fot. Stowarzyszenie Golf Park Mikołów

2020-11-06 - SALUTE4CE newsletter nr 3

Pomimo utrudnień związanych z restrykcjami, realizacja projektu SALUTE4CE nabiera tempa. Już niedługo w Chorzowie 4 nieatrakcyjne miejsca w centrum miasta przejdą metamorfozę, staną się ciekawymi punktami na mapie miasta, gdzie będzie można zatrzymać się na chwilę i nacieszyć oczy zielenią. Podobne działania będą miały miejsce w Niemczech, na Słowacji i we Włoszech. Po więcej szczegółów zapraszamy do lektury newslettera oraz na stronę projektu www.interreg-central.eu/Content.Node/SALUTE4CE

 

W celu powiększenia należy kliknąć w poniższe miniatury.

 


 

 

 

2020-10-25 - Wieża widokowa zamknięta

Informujemy, że wieża widokowa górująca nad budynkiem głównym Śląskiego Ogrodu Botanicznego jest wyłączona ze zwiedzania ze względu na uszkodzenie. O ponownym udostępnieniu jej poinformujemy.

 

2020-10-13 - Konkurs

 

Szczegóły w regulaminie:

REGULAMIN_KONKURSU

 

Karta zgłoszenia:

KARTA ZGŁOSZENIOWA

 

Termin nadsyłania fotografii upływa 26 października 2020 r.

 

Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach wraz ze Śląskim Ogrodem Botanicznym z siedzibą w Mikołowie, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu - 20 października 2020 roku.

2020-10-06 - Dzień Drzewa w Browarze Obywatelskim

Szczegółowy harmonogram wydarzenia -> KLIK

2020-10-02 - Bezpłatne zajęcia w Ogrodzie Czerwonym