AKTUALNOŚCI

2020-08-21 - Poszukujemy instruktora praktycznej nauki zawodu - NIEAKTUALNE

Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie zatrudni instruktora praktycznej nauki zawodu w branży technik ogrodnik (nr zawodu: 314205). 

 

Oferta pracy dla instruktora 

 

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o kontakt telefoniczny: 535 883 958 w godz. 8.00-12.00 lub e-mailowy:  m.malotta@sibg.org.pl (z dopiskiem REKRUTACJA). Prosimy również o zamieszczenie zgody na przetwarzanie danych w celach rekrutacyjnych zgodnie Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922). 

2020-08-04 - Poszukujemy pracowników - NIEAKTUALNE

Śląski Ogród Botaniczny poszukuje osób do prac ogrodniczych i porządkowych.

 

Oferta pracy dla ogrodnika

 

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o kontakt telefoniczny: 535 883 958 lub mailowy:  m.malotta@sibg.org.pl
(z dopiskiem REKRUTACJA). Prosimy również o zamieszczenie zgody na przetwarzanie Państwa danych w celach rekrutacyjnych zgodnie Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922). 

2020-06-28 - Letnie podróże po Sośniej Górze

 

W zabawie mogą wziąć udział dzieci z opiekunami, zarówno grupy zorganizowane jak i rodziny z dziećmi.

 

Każdy tydzień wakacji to inna zabawa. Gra w całości odbywa się na terenie Ogrodu Żółtego.

 

Przy wejściu do budynku Ogrodu na oznaczonym stanowisku można pobrać mapę gry do samodzielnego przejścia. Stacje gry można odwiedzać w dowolnej kolejności, nie ma limitu czasu. Bardzo prosimy, aby nie zabierać rekwizytów ze stanowisk - dajmy innym również szansę na udaną zabawę.

 

Po ukończeniu gry zapraszamy do naszego stanowiska po odbiór drobnej nagrody.

 

Nasze stanowisko jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00. W tych godzinach można odebrać kartę do gry i nagrodę. Jeśli ktoś ukończy grę po 18.00 to po odbiór nagrody zapraszamy w kolejnych dniach w godz. 10.00-18.00.

 

Zalecamy wygodny strój i buty dostosowane do warunków pogodowych. Można wyposażyć się w ekwipunek podróżnika tj. notatnik, ołówek, lornetka, lupa, miarka oraz kocyk – dla chcących po grze odpocząć sobie na trawie.

 

Prosimy o zachowanie środków ostrożności w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

 

Udział w grze jest bezpłatny.

 

Czekamy na Was również w razie niepogody!

2020-06-24 - SALUTE4CE Newsletter nr 2

2020-05-21 - Zapraszamy do Ogrodu

Od soboty 23 maja, zapraszamy również na spacery do Ogrodu Czerwonego w godzinach:

poniedziałek-piątek 7-21,

sobota-niedziela 9-21.

 

Ogród Żółty (Sośnia Góra) czynny:

w dni powszednie 6-22,

w weekendy 9-22.

 

 

Prosimy o stosowanie się do zaleceń pracowników oraz przestrzeganie Regulaminu Ogrodu. Na terenie Ogrodu obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz zachowanie bezpiecznej odległości od innych zwiedzających podobnie jak we wszystkich innych miejscach publicznych.

 

Dziękujemy!

2020-05-04 - Ogród otwarty

Od 5 maja serdecznie zapraszamy znów na spacery do naszego Ogrodu. Udostępniona dla zwiedzających będzie część na Sośniej Górze - Ogród Żółty w następujących godzinach:

w dni powszednie 6-20,

w weekendy 9-20.

 

UWAGA! Ze względów sanitarnych nie są udostępnione toalety!

 

Ponadto przypominamy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii obowiązujących w miejscach publicznych, tj. zakrywanie ust i nosa oraz zachowywanie bezpiecznej odległości od innych osób.

 

2020-04-29 - Zaproszenie do złożenia oferty

Zapraszamy do złożenia ofert na Usługi ogrodnicze - pielęgnacja roślin rzadkich i prace ogrodnicze w kolekcjach ogrodu botanicznego oraz wsiedlanie roślin na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego i Rezerwatu Przyrody Góra Zborów w ramach projektu „FlorIntegral - zintegrowana ochrona in situ i ex situ rzadkich, zagrożonych i priorytetowych gatunków flory na terenie Polski” - Znak sprawy nr  1/ZP/2020/FI_ŚOB.

 

Zamówienie współfinansowane przez Unię Europejską w ramach projektu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, nr. POIS.02.04.00-00-0006/17 pn. „FlorIntegral – zintegrowana ochrona in situex situ rzadkich, zagrożonych i priorytetowych gatunków flory na terenie Polski”

Działanie: 2.4 ochrona przyrody i edukacja ekologiczna

Typ projektu: 2.4.1. ochrona in situ lub ex situ zagrożonych gatunków i siedlisk przyrodniczych

Podtyp: Działania o charakterze dobrych praktyk, związane z ochroną zagrożonych gatunków i siedlisk przyrodniczych

 

Załączniki:

Ogłoszenie o zamówieniu [tutaj]

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia [tutaj]

Załaczniki edytowalne do SIWZ [tutaj]

Informacja z otwarcia ofert [tutaj]

Zawiadomienie o wyniku postępowania [tutaj]

 

2020-04-23 - Od jutra Ogród zamknięty

Szanowni Państwo,

 

informujemy, że od jutra, tj. 24 kwietnia, Śląski Ogród Botaniczny zostanie ponownie zamknięty do odwołania.

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii do 19 kwietnia zakazano korzystania z ogrodów botanicznych. Z kolei 20 kwietnia ten zakaz nie został powtórzony, co zostało zinterpretowane, że ogrody botaniczne ponownie mogą zostać udostępnione dla zwiedzających.

 

W związku z tym podjęto decyzję o otwarciu Śląskiego Ogrodu Botanicznego z zachowaniem wszystkich obostrzeń związanych z pandemią, w tym m.in. zakrywanie nosa i ust, zachowanie 2-metrowej odległości od drugiej osoby.

 

Niestety, dokładna interpretacja prawna wspomnianego rozporządzenia (§ 8. 1.) wskazuje na to, że instytucje ujęte w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 91.0 nadal podlegają ograniczeniom (wśród tych jednostek są biblioteki, archiwa, muzea oraz pozostała działalność związana z kulturą, w tym ogrody botaniczne).

 

Stosując się do takiej interpretacji Rozporządzenia z dnia 20 kwietnia 2020 r., podjęto decyzję o ponownym zamknięciu Śląskiego Ogrodu Botanicznego do odwołania.

 

Za wynikłe zamieszanie przepraszamy.

2020-04-18 - Komunikat specjalny

Informujemy, że z dniem 20 kwietnia Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie zostaje otwarty dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 15.00, w weekend od godz. 9.00 - 15.00.


Plac zabaw pozostaje zamknięty.
Ogród Czerwony przy ul. Grudniowej pozostaje zamknięty.

Punkty gastronomiczne również są nieczynne.

 

 

 

2020-04-09 - Życzenia świąteczne