AKTUALNOŚCI

2024-02-13 - Ławeczka literacka

2024-01-15 - Zimowe Ptakoliczenie 2024 w Ogrodzie Botanicznym

Już 26 stycznia 2024 o godz. 9:00 zapraszamy na kolejne Zimowe Ptakoliczenie w Ogrodzie Botanicznym. Ponownie chcemy przyłączyć się do akcji, organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Podczas około dwugodzinnego obchodu postaramy się zaobserwować jak najwięcej ptaków zimujących na naszym terenie, a zebrane dane wyślemy do krajowego koordynatora.

 

Zapraszamy chętne osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 10 lat wraz z opiekunem. Aby niepotrzebnie nie płoszyć zwierzęcych mieszkańców naszego Ogrodu, wyruszymy w małej, kameralnej grupce, dlatego prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca. 

Zapisywać się można pod adresem: krylas@amu.edu.pl lub telefonicznie: 61-829-2004. Zgłaszające się osoby prosimy o informację, czy posiadają własne lornetki.

 

 

2024-01-08 - Podziel się fasolą: nauka z udziałem obywateli

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w projekcie naukowym związanym z uprawą fasoli.

 

W ramach udziału w eksperymencie, otrzymają Państwo nasiona różnych odmian fasoli z przeznaczeniem do uprawy we własnym ogródku.

 

Szczegóły pod linkiem:

https://www.pulsesincrease.eu/pl/experiment

 

 

 

 

2024-01-05 - Noc Biologów 2024

 

W piątek 12 stycznia zapraszamy na zajęcia edukacyjne zorganizowane w ramach Nocy Biologów 2024.

 

Temat zajęć "My się suszy nie boimy" dotyczy roślin żyjących na pustyniach i półpustyniach. Wycieczka do szklarni i warsztaty z użyciem mikroskopów przybliżą nam w jaki sposób sukulenty potrafia przetrwać w  trudnych warunkach środowiska.

 

Zajęcia przeznaczone dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i szkół średnich.

 

Rejestracja na stronie Nocy Biologów

http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=poznanogrod

 

 

 

2023-12-21 - Życzenia

2023-12-07 - Ławeczka literacka

2023-09-11 - Noc Naukowców 2023

Zapraszamy 29 września 2023 o godz. 16:00 na wycieczkę pt. "Majestatyczne fabryki tlenu", podczas której zaprezentujemy   najpiękniejsze i najokazalsze drzewa Ogrodu. Po spacerze zachęcamy do udziału w krótkim konkursie z nagrodami.

 

Spotkanie z osobami prowadzącymi przy bramie głównej Ogrodu Botanicznego UAM.

Zapisy mailowo: botanedu@amu.edu.pl

 Więcej informacji TUTAJ

 

 

2023-09-06 - Ławeczka literacka

W niedzielę 17 września 2023 r. o godz. 16.00 odbędzie się Tatrzańska Ławeczka Literacka. Kolejne spotkanie literacko-muzyczne poświęcone jest setnej rocznicy Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, z udziałem ludzi gór, poetów i muzyków. Pawilon Ekspozycyjno-Dydaktyczny Ogrodu Botanicznego UAM, sala wykładowa im. Z. Czubińskiego. 

2023-08-31 - Wystawa grzybów

2023-08-25 - Konferencja FRIENDS OF SOCOTRA

W dniach 15-17 września 2023 roku Wydział Biologii wraz z Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu organizują XXII Międzynarodową Konferencję poświęconą Sokotrze.

 

To wyjątkowe wydarzenie, które co roku gromadzi wszystkich tych, którym zależy na Archipelagu Sokotra, jego różnorodności biologicznej, mitach, tradycjach, historii i przyszłości.

 

Głównym celem Konferencji jest prezentacja badań naukowych dotyczących Sokotry oraz dyskusja nad przyszłymi projektami badawczymi, a tegorocznym tematem przewodnim jest ochrona zagrożonej fauny i flory Sokotry.

 

XXII Międzynarodowa Konferencja poświęcona Sokotrze połączona jest z odbywającym się co roku Walnym Zgromadzeniem Stowarzyszenia „Przyjaciele Sokotry” (ang. Friends of Socotra, FOS) – organizacji charytatywnej powołanej w celu promowania zrównoważonego użytkowania i ochrony środowiska naturalnego Archipelagu Sokotry.

 

Gospodarzem wydarzenia jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.   

Więcej informacji na stronie konferencji:

 

FRIENDS OF SOCOTRA