AKTUALNOŚCI

2023-08-21 - Wystawa

Zapraszamy do odwiedzenia Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu, gdzie można zobaczyć wystawę poświęconą plecionkarstwu. Prezentuje ona bogactwo roślin wykorzystywanych do wyplatania oraz różnorodne, często unikatowe, ręcznie wykonane z nich przedmioty.

Na ekspozycji zobaczymy dwujęzyczne (polsko-angielskie) plansze przygotowane przez Stowarzyszenie Serfenta, dokumentujące 10 lat badań etnograficznych nad tradycyjnym plecionkarstwem. Wystawę wzbogacono o oryginalne wyroby z wikliny, rogożyny, słomy, korzeni i łuby oraz prezentację roślin, z których pozyskano te – zagadkowe dla niewtajemniczonych – materiały.

Wystawę można zobaczyć do końca listopada br. w Pawilonie Ekspozycyjno-Dydaktycznym Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu, w godzinach otwarcia Ogrodu. Wejście znajduje się przy ul. Dąbrowskiego 165; wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji dla zwiedzających na stronie: www.obuam.robia.pl.

Wystawa została dofinansowana w ramach VI edycji konkursu Fund_Akcja zorganizowanego przez Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

2023-08-09 - Warsztaty wyplatania z rogożyny

W sobotę 26 sierpnia zapraszamy na warsztaty wyplatania z rogożyny.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

2023-08-09 - Warsztaty wyplatania ze słomy

Już w piątek 25 sierpnia 2023 zapraszamy na warsztaty wyplatania ze słomy unikatową, polską techniką pętelkową.

 

Więcej informacji można zlaleźć tutaj.

 

2023-08-04 - Ławeczka literacka

2023-08-01 - Wielki Dzień Pszczół 2023

2023-07-03 - Ławeczka literacka

2023-06-07 - Ławeczka literacka

2023-06-05 - Dzień Ochrony Środowiska w Ogrodzie Botanicznym UAM!

 

  

Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania wraz z Ogrodem Botanicznym UAM serdecznie zapraszają do udziału w Dniu Ochrony Środowiska.

 

Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku. Głównym celem obchodów Dnia, było zwrócenie uwagi międzynarodowych społeczeństw na globalna współpracę we wspólnym dążeniu do zmniejszenia zanieczyszczeń.

 

Znajdziecie Nas, na polanie piknikowej naprzeciwko głównego wejścia. Do zobaczenia!

2023-04-18 - Zielony Poznań - 30 lat konkursu

 

W roku 2023 obchodzić będziemy jubileusz 30 edycji konkursu "Zielony Poznań". Takie święto zobowiązuje do dołożenia szczególnych starań o zielone przestrzenie na balkonach, tarasach, ogrodach i innych zielonych zakątkach.


Z myślą o wszystkich poznaniankach i poznaniakach zakochanych w swoich zielonych oazach przygotowujemy specjalny program spotkań podczas tradycyjnej już zielonej majówki.

 

Wydarzenie odbędzie się w dniu 6 maja w Parku Wilsona.

 

Na wszystkich zainteresowanych czekać będą inspirujące warsztaty, pokazy, koncert, wspólne malowanie i wiele, wiele innych atrakcji.

 

Zaplanowane działania mają pokazać jak zacząć przygodę z ekologią, bioróżnorodnością oraz sposobem zagospodarowania wód opadowych.

 

Mieszkańcy miasta Poznania i uczestnicy konkursu zainspirowani wiedzą z warsztatów, będą mogli zrealizować własne udane "zielone" aranżacje w swoich domach czy ogrodach.
Szczegółowy program wydarzenia na stronach internetowych - czekamy na Was!

 

 

Konkurs Zielony Poznań

 

Akademia Zielony Poznań

 

 

Program wydarzeń imprezy

 

Zielona wymiana roślin - regulamin

 

 

2023-04-05 - Ławeczka literacka