AKTUALNOŚCI

2018-11-12 - Wyróżnienie dla Ogrodu Botanicznego UAM

W dniu 5.11.2018 roku odbyła się jubileuszowa gala 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Ogród Botaniczny UAM jako jednostka współpracująca z ODN został wyróżniony pamiątkowym medalem.

 

2018-07-06 - Informacja na temat zamkniętej bramy od ulicy Botanicznej

Wstęp do Ogrodu Botanicznego UAM jest bezpłatny dla wszystkich przez cały rok w godzinach zależnych od pory roku. Ogród ma dwa czynne wejścia od ul. Dąbrowskiego, bezpłatny parking na 35-40 samochodów, stojaki na 40 rowerów oraz wydzielone 4 miejsce parkingowe dla samochodów osób niepełnosprawnych.

 

Od kilku lat wejście do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu im Adama Mickiewicza od ul. Botanicznej jest zamknięte. Powodem jest zapewnienie bezpieczeństwa zwiedzających, a w szczególności dzieci i osób starszych. Otwarcie nienadzorowanej bramy powoduje przejeżdżanie przez Ogród (np. z Ogrodów na Rusałkę) rowerzystów, co na tak krętych i wąskich ścieżkach jest zagrożeniem dla wszystkich użytkowników.

 

Dla integralności zachowania walorów cenny i bogatej kolekcji roślin jest także niedopuszczanie do wprowadzania psów na teren Ogrodu oraz zapobieganie kradzieżom roślin i elementów infrastruktury.

 

Wprowadzenie udogodnienia - otwarcie bramy od ulicy Botanicznej chociażby w soboty niedzielę i święta od IV do X - bez dodatkowego nadzorowania ruchu zwiedzających jest zatem niemożliwe.

 

Ponieważ UAM nie dysponuje dodatkowymi środkami na zatrudnienie osób pilnujących, wejście to musi pozostać zamknięte.

2018-05-25 - Zakończenie Międzyszkolnego Konkursu Młodego Twórcy

Za nami Międzyszkolny Konkurs Młodego Twórcy „Wszystkie Kolory Ziemi”. Dziękujemy za przybycie uczestnikom, ich opiekunom, zaproszonym gościom, patronom medialnym. Podsumowaliśmy pierwszą edycję naszych twórczych zmagań, wsłuchaliśmy się w śpiew szkolnego chóru, obejrzeliśmy film o Ziemi z działań naszej szkoły, cieszyliśmy się dobrym spotkaniem, miłymi rozmowami, stołem pełnym smakołyków, wspaniałymi nagrodami i niezwykłym prezentem od Ogrodu Botanicznego UAM – każdy uczestnik otrzymał piękną sadzonkę.

Wszyscy finaliści zostali wyróżnieni, zwycięzcami zostali:

 

I miejsce

Łucja Baranowska, kl. 3

Szkoła Podstawowa nr 66 im. M. Skłodowkiej-Curie w Poznaniu

Gołębia przygoda nad jeziorem

 

Franciszek Linke, kl. 3

Społeczne Gimnazjum nr 4 im. prof. A. Wodziczki w Poznaniu

Niebo nad miastem

 

II miejsce

Zuzanna Flicińska, Zofia Michalak, kl. 6

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. A. Wodziczki w Poznaniu

Ziemia

Antonina Piotrowska, kl. 4

Publiczna Szkoła Podstawowa Cogito w Poznaniu

Planeta Ziemia

 

III miejsce

 

Emilia Woźniak, kl. 4

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. A. Wodziczki w Poznaniu

Próba wiatru

 

Nagroda Publiczności

 

Szymon Kubaś, kl. 1

Szkoła Podstawowa nr 91 im. J. Wybickiego w Poznaniu

Drzewo czereśniowe

 

Gratulujemy i do zobaczenia za rok!

 

 

2018-05-24 - Wyróżnienie - certyfikat jakości 2018 od TripAdvisor

Kolejny raz Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu został wyróżniony certyfikatem jakości 2018 w związku ze stałym otrzymywaniem niezwykle pochlebnych recenzji na największej na świecie stronie turystycznej TripAdvisor.  Dzięki temu cały świat wie że obiekt jest wysoko oceniany na stronie TripAdvisor. Tylko wybrane obiekty otrzymują ten certyfikat jakości.

2017-10-10 - Nagroda Herbapol Esencja Natury 2017

NAGRODA HERBAPOL ESENCJA NATURY 2017

 

10 października 2017 r. po raz dziesiąty rozdano nagrody Herbapol Esencja Natury. W kategorii NATURA I NAUKA nagrodę otrzymało STOWARZYSZENIA RADA OGRODÓW BOTANICZNYCH I ARBORETÓW W POLSCE

 

Za praktyczne wypełnianie międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie czynnej ochrony przyrody ex situ, w tym Planu Strategicznego dla Różnorodności Biologicznej na lata 2011–2020, oraz w uznaniu za działania na rzecz środowiska naturalnego i krzewienie postaw ekologicznych.

 

Za podejmowanie wspólnych badań związanych z programem działalności poszczególnych ogrodów, a zwłaszcza nad ochroną ex situ zagrożonych gatunków roślin w Polsce i na świecie oraz planowanie wspólnej strategii rozwoju.

 

Ogród Botaniczny UAM jest członkiem, a Uniwersytet im. Adama Mickiewicza członkiem wspierającym ROBIA

2017-09-30 - Nadchodzi jesień - film, koniec września 2017r