Aktualności

2017-10-10 - Rada Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce laureatem nagrody Herbapol Esencja Natury 2017

      

 
10 października odbyła się po raz dziewiąty uroczysta gala wręczenia nagród Esencja Natury. Do grona liczącego już czterdziestu laureatów dołączyła Rada Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce w kategorii Natura i nauka. Nagrody przyznano również: Krystynie Czubównie w kategorii Natura i media, Marcie Dymek w kategorii Natura w mediach społecznościowych, Jerzemu Kryszakowi w kategorii Natura w sztuce oraz Piotrowi Suchenii w kategorii Natura w sporcie. W tym roku przyznano również nagrodę specjalną, którą otrzymał podróżnik, jeden z pionierów zwiedzania świata, Wojciech Dąbrowski.
 
 
 
 
 
 
Stowarzyszenie otrzymało nominację za praktyczne wypełnianie międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie czynnej ochrony przyrody ex situ, w tym Planu Strategicznego dla Różnorodności Biologicznej na lata 2011–2020, oraz w uznaniu za działania na rzecz środowiska naturalnego i krzewienie postaw ekologicznych. Za podejmowanie wspólnych badań związanych z programem działalności poszczególnych ogrodów, a zwłaszcza nad ochroną ex situ zagrożonych gatunków roślin w Polsce i na świecie oraz planowanie wspólnej strategii rozwoju.
  Pobierz obrazki  
 
 
 

         
 
Statuetkę w imieniu Zarządu Stowarzyszenia z rąk Jerzego Staraka, Członka Rady Nadzorczej i Evangelosa Evangelou, Prezesa Herbapol-Lublin S.A. odebrali: dr Grażyna Szymczak, Małgorzata Szymańczyk, Damian Matynia.
 
 
 
 

 

 
Galę, która odbyła się w restauracji Belvedere znajdującej się w Nowej Oranżerii w warszawskich Łazienkach, poprowadziła Ewa Wachowicz, laureatka Nagrody Specjalnej Esencja Natury 2015.
 
Więcej o konkursie i gali -> http://bit.ly/2ytGSD3

 

2017-09-18 - ZJAZD ROBiA - komunikat II

uprzejmie prosimy o zapoznanie się z drugim komunikatem oraz regulaminem XLVII Zjazdu Ogrodów Botanicznych

2017-09-16 - Dzień Otwarty Kolekcji Żurawek

2017-07-13 - Raport o stanie roślin na świecie 2017

Znalezione obrazy dla zapytania plant state 2017

Brytyjska instytucja Royal Botanic Gardens, Kew ogłosiła publikację raportu State of the World’s Plants 2017 zawierającego zarówno omówienie nowo odkrytych roślin jak i kluczowych czynników zagrażających poszczególnym gatunkom. Raport można pobrać ze strony: https://stateoftheworldsplants.com/

 

2017-06-26 - Global Tree Search

Czy wiecie ile jest gatunków drzew obecnie znanych nauce? Dzięki GlobalTreeSearch znamy już odpowiedź - 60 065 gatunków!!! Więcej szczegółów dowiecie się z udostępnionego artykułu Journal of Sustainable Forestry:

GlobalTreeSearch: The first complete global database of tree species and country distributions

2017-06-12 - XLVII Zjazd Ogrodów Botanicznych - wkrótce mija termin zgłoszeń!!!

Szanowni Państwo uprzejmie przypominamy, że zgłoszenie uczestnictwa w XLVII Zjeździe Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce należy dokonać najpóźniej do 15.06.2017 

2017-05-12 - XLVII Zjazd Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce

Geopark Kielce z ogromną przyjemnością informuje, iż rozpoczęła się procedura rejestracji uczestników XLVII Zjazdu Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce. Tegoroczny Zjazd odbędzie się w dniach 18 - 21 września 2017 r. w Kielcach.

Poniżej link do strony Geoparku Kielce zawierającej wszystkie niezbędne informacje organizacyjne oraz formularz rejestracyjny:

 

 http://geopark-kielce.pl/ogrodbotaniczny/xlvii-zjazd-ogrodow/

  

Kolejne informacje dotyczące Zjazdu będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej Geoparku Kielce oraz na stronie ROBIA.

 

W razie jakichkolwiek pytań, służymy pomocą pod numerem telefonu: 530 042 838.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Zjeździe i odwiedzenia Kielc.

 

 

Dyrektor Geoparku Kielce Pani Elżbieta Czajkowska i Zespół Ogrodu Botanicznego w Kielcach

2017-03-29 - EuroGard 2018

VIII Europejski Kongres Ogrodów Botanicznych będzie miał miejsce w Lizbonie (Portugalia) w dniach od 7-11 maja 2018. Spotkanie odbędzie się pod hasłem: "Botanic Gardens, People and Plants for a Sustainable World"

Pragniemy poinformować, że uruchomiono już stronę konferencyjną tego wydarzenia: http://www.eurogard2018.org/

2017-03-14 - 1% dla Ogrodów Botanicznych

Zbliża się okres rozliczeniowy, dlatego każdego, komu bliska jest idea wspierania polskich ogrodów botanicznych, prosimy o przekazanie 1%. Z góry pięknie dziękujemy!

 

KRS: 0000405119

2016-10-17 - Drzewa i lasy w zmieniającym się środowisku - konferencja naukowa

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji naukowej „Drzewa i lasy w zmieniającym się środowisku” organizowanej przez Instytut Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku oraz Komisję Nauk Leśnych i Drzewnych Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu w dniach 17-19 października 2016 roku.

 

Szczegóły na: http://www.idpan.poznan.pl/informacje-ogolne-konferencja-naukowa-2016.html